Włamanie i kradzież ponad 2000 litrów ropy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamanie i kradzież ponad 2000 litrów ropy

Data publikacji 14.03.2018

Policjanci z Wawra w ramach realizacji sprawy włamania do kontenera i kradzieży paliwa zatrzymali 41-letniego Jacka K. Jak wskazywał, ustalenia oraz zebrane dowody, mężczyzna dopuścił się kradzieży ponad 2000 litrów paliwa na szkodę swojego byłego pracodawcy. 41-latek najprawdopodobniej włamał się do kontenera i na przestrzeni tygodnia kilkakrotnie wynosił bańki z ropą. Wartość start wyniosła prawie 6 tysięcy złotych, mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem dokonanej czynem ciągłym.

Do komisariatu w Wawrze zgłosił się właściciel firmy, który powiadomił o włamaniu do kontenera i kradzieży ponad 2000 litrów paliwa.

Pokrzywdzony przeprowadził własne ustalenia i wskazał policjantom, że podejrzewa byłego pracownika, którego zwolnił w grudniu. Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, dokonali niezbędnych ustaleń i sprawdzeń, a następnie przystąpili do zatrzymania. 41-letni Jacek K. wydawał się być zaskoczony wizytą policjantów w domu.

Jak wskazują zebrane dowody, mężczyzna włamał się do kontenera i kilkakrotnie na przestrzeni tygodnia wynosił w bańkach paliwo, w sumie ponad 2000 litrów o wartości prawie 6 tysięcy złotych.

Śledczy z komisariatu przy ul. Mrówczej przedstawili mu zarzut dokonania czynem ciągłym kradzieży z włamaniem.

ea/jw