Areszt dla 19-latka za udział w brutalnym rozboju - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 19-latka za udział w brutalnym rozboju

Data publikacji 14.03.2018

Kilka dni temu w Tarczynie doszło nad ranem do brutalnego pobicia. Młody mężczyzna został zaatakowany, po uprzednim spryskaniu jego twarzy gazem pieprzowym, napastnicy bili go po całym ciele, a następnie skradli mu portfel, telefon i dokumenty. Funkcjonariusze z Tarczyna zatrzymali w tej sprawie trzech mężczyzn. Jeden z nich 19-letni mieszkaniec Grójca, "wyciągnięty wprost spod kołdry", na najbliższe dwa miesiące został osadzony w jednym z aresztów śledczych.

Sprawa swój początek miała kilka dni temu, gdy młody mężczyzna mieszkaniec Tarczyna wracał przed 6.00 do domu. Został wówczas zaatakowany przez trzech mężczyzn. Najpierw przy pomocy gazu pieprzowego napastnicy obezwładnili go i obalili na ziemię. Następnie został on przez nich brutalnie pobity. Sprawcy, odchodząc, skradli mu portfel z dokumentami, ponad 700 złotych oraz telefon komórkowy.

Mundurowi z komisariatu w Tarczynie w tej sprawie wytypowali, i jak się okazało celnie, trzech mieszkańców Grójca. Podczas kontroli miejsca zamieszkania jednego z nich policjanci nie dali zwieźć się zapewnieniom, że nieznane jest miejsce jego przebywania, bowiem jeden z funkcjonariuszy poszukiwanego 19-latka wyciągnął wprost spod kołdry. Kolejni zatrzymani to 22-latek oraz nieletni, którzy również trafili do komisariatu w Tarczynie.

Wobec 19-latka policjanci złożyli do prokuratora w Grójcu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu, do którego sąd przychylił się i na najbliższe dwa miesiące został on już osadzony w jednym z aresztów śledczych. Wobec 22-latka został zastosowany policyjny dozór, natomiast sprawą nieletniego zajmie się teraz sąd rodzinny.

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

Rozpracowanie tego przestępstwa i zatrzmanie podejrzewanych było możliwe dzięki doskonałej współpracy policjantów z zespołu kryminalnego, dzielnicowych i funkcjonariuszy z "patrolówki".

ea/js