Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o kradzież na terenie szkół wpadł w ręce policjantów

Data publikacji 08.03.2018

Cztery zarzuty kradzieży usłyszał w wolskiej komendzie 40-letni Rafał M. Wizerunek mężczyzny został opublikowany na stronie internetowej do jednej ze spraw. Stołeczni wywiadowcy rozpoznali go na ulicy i zatrzymali. Policjanci z Woli udowodnili mężczyźnie kolejne trzy kradzieże, do których doszło również na terenie szkół. Łupem były wszystkie rzeczy znajdujące się w plecakach uczniów.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z wolskiej komendy przyjęli zgłoszenie dotyczące kradzieży. Do zdarzenia doszło na terenie szkoły w szatni, skąd został skradziony plecak, w którym znajdowały się książki, przybory szkolne i strój gimnastyczny. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 700 złotych. W trakcie prowadzonego postępowania funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring, na którym nagrał się wizerunek mężczyzny podejrzewanego o to przestępstwo i był udostępniony na stronie internetowej wolskiej komendy.

Stołeczni wywiadowcy, wiedząc o zdarzeniu, rozpoznali na ulicy mężczyznę ze zdjęcia. 40-latek został zatrzymany. W tym czasie policjanci prowadzący sprawę zebrali dowody na to, że zatrzymany ma na sumieniu jeszcze inne kradzieże z terenu szkół, gdzie zostały skradzione telefony komórkowe. Jego sposób był za każdym razem taki sam. Mężczyzna wykorzystywał moment nieuwagi pracownika i wchodził na teren placówki, po czym szabrował w szatni plecaki.

Rafał J. trafił do policyjnej celi. Po zebraniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał cztery zarzuty dotyczące kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ms

  • Zdjęcie ztrzymanego z monitoringu