Podejrzani o próbę wyłudzenia z banku 40 tysięcy złotych - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o próbę wyłudzenia z banku 40 tysięcy złotych

Data publikacji 08.03.2018

Policjanci z komendy stołecznej zapobiegli wyłudzeniu z banku 40 tysięcy złotych. W ręce funkcjonariuszy wpadło dwóch mężczyzn, 24-latek, który ubiegał się o przyznanie pieniędzy i 37-latek podejrzewany o wystawienie fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach. Obaj usłyszeli juz zarzuty, zostali objęci policyjnymi dozorami.

Kryminalni ze stołecznego  wydziału do walki z przestępczością gospodarczą otrzymali operacyjną informację dotyczącą złożenia w banku najprawdopodobniej fałszywego zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu w celu uzyskania kredytu w wysokości 40 tysięcy złotych.

Policjanci zadziałali błyskawicznie. Natychmiast wykonali sprawdzenia i ustalenia, które potwierdziły przypuszczenia pracowników banku. Mundurowi pojawili się w placówce bankowej w momencie, kiedy 24-latek miał podpisywać umowę kredytową. Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Policjanci zatrzymali zarówno jego, jak i 37-lata, który miał być pracodawcą i wydał sfałszowane zaświadczenia potwierdzające zarobki i zatrudnienie.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Za swoje czyny mężczyźni odpowiedzą przed sądem, aktualnie w prokuraturze zastosowano policyjny dozór wobec obu podejrzanych.

ea/jw

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę
  • Policjant prowadzi zatrzymanego