Brał pieniądze za towar, którego nigdy nie wysyłał - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Brał pieniądze za towar, którego nigdy nie wysyłał

Data publikacji 27.02.2018

Policjanci z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa. 23-latek na jednym z portali aukcyjnych sprzedawał telefony komórkowe. Mężczyzna otrzymywał za nie przelewy, natomiast nie wysyłał zakupionego przez klientów towaru. Wiadomo już, że w ten sposób oszukał co najmniej pięć osób. Za to przestępstwa Tomaszowi W. grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

To już kolejny raz kiedy Tomasz W. dopuścił się identycznego przestępstwa. Wcześniej był zatrzymywany przez dwie inne jednostki policji. Teraz został zatrzymany przez policjantów z Mokotowa zwalczających przestępczość gospodarczą.

Jak ustalili policjanci prowadzący te sprawę, 23-latek wystawiając telefony na jednym z portali aukcyjnych oszukał co najmniej pięć osób pobierając od nich od 20 do 220 złotych tytułem zaliczki, kosztów przesyłki lub też całości należności za zakupiony towar.

Kiedy pokrzywdzeni zorientowali się, że padli ofiarą oszusta zgłosili sprawę na policję.

Mokotowscy policjanci bardzo szybko ustalili kto stoi za tym przestępstwem i zatrzymali Tomasza W. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za co grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

rsz/mb