Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Zielonce uratował kobiecie życie

Data publikacji 14.02.2018

Oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Zielonce odebrał telefon od mieszkanki Zielonki z informacją, że ma problemy ze zdrowiem i w związku z tym jej życie może być zagrożone. Następnie kobieta rozłączyła się i już nie odbierała telefonu. Policjant szybko ustalił miejsce jej zamieszkania i natychmiast skierował tam policyjny patrol. Kobiecie w porę została udzielona niezbędna pomoc.

13.02.2018 r. około 10:00 do Komisariatu Policji w Zielonce wpłynęło niecodzienne zgłoszenie. Jedna z mieszkanek poinformowała policjanta na stanowisku oficera dyżurnego, że ma problemy ze zdrowiem i w związku z tym jej życie może być zagrożone. Następnie przerwała rozmowę telefoniczną, nie podając adresu pod jakim przebywa.

Podjęta próba ponownego kontaktu telefonicznego policjanta ze zgłaszającą nie przyniosła efektu. Oficer dyżurny asp. szt. Jarosław Ferenc podjął natychmiastowe działania. Ustalił prawdopodobne miejsce, gdzie mogła znajdować się kobieta, której życie było zagrożone. Skierował pod ustalony adres policyjny patrol. Na miejsce została skierowana również karetka pogotowia. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej niezbędnej pomocy.

Dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu dyżurnego z Komisariatu Policji w Zielonce kobiecie uratowano życie.

ts/mbr