Namawiali do zawierania umów, za które nie płacili - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Namawiali do zawierania umów, za które nie płacili

Data publikacji 12.02.2018

Po dwa zarzuty za oszustwo usłyszały trzy osoby, które trafiły w ręce bielańskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą. 20-latek, 38-latka i 40-latek namówili pokrzywdzonego do zawarcia umów telekomunikacyjnych i zakupu telefonów bez konieczności regulowania wszelkich należności. Teraz całej trójce grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Specjaliści zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w bielańskiej komendzie ustalili trzy osoby, które odpowiedzą za oszustwo. Z informacji policjantów wynika, 20-latek, 38-latka i 40-latek namówili pokrzywdzonego do zawarcia umów telekomunikacyjnych i zakupu telefonów bez konieczności regulowania wszelkich należności, a następnie przejęli od niego uzyskane telefony komórkowe i odsprzedali dalej. Działając w ten sposób doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem operatora telefonii komórkowej i narazili go na straty w kwocie ponad 12 000 złotych.

Funkcjonariusze z Bielan zatrzymali trzy osoby i przedstawili im zarzuty za oszustwo. Teraz grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ea/ek

  • Policjant przesłuchuje zatrzymanego