Odpowie nie tylko za kradzież rozbójniczą - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie nie tylko za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 12.02.2018

Policjanci z Ursynowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież markowych klocków. Sebastian P. aby utrzymać się w posiadaniu zabawki, uciekając uderzył pracownika ochrony. 40-latek rok wcześniej w tym samym sklepie dopuścił się innej kradzieży. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek śledczych podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu Sebastiana P. na 2 miesiące.

Sebastian P. został zatrzymany przez ursynowskich policjantów chwilę po tym jak zaatakował w sklepie pracownika ochrony. Mężczyzna ukradł warte ponad 300 złotych markowe klocki i próbował wyjść z nimi, pomijając punkt kasowy.

Kiedy na jego drodze stanął pracownik ochrony Sebastian P. chcąc pozostać w posiadaniu zabawki i uciec z nią ze sklepu uderzył ochroniarza pięścią w twarz.

W związku z tym co się stało pracownicy sklepu poprosili o interwencję policjantów z Ursynowa. Na miejscu okazało się, że 40-latek w kwietniu ubiegłego roku w tym samym sklepie dopuścił się kradzieży artykułów spożywczych na kwotę 700 złotych.

Sebastian P. usłyszał już zarzut kradzieży rozbójniczej oraz kradzieży, za które kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek śledczych podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu Sebastiana P. na 2 miesiące.

rsz/mb