Napadli na kobietę kiedy wchodziła do klatki schodowej - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na kobietę kiedy wchodziła do klatki schodowej

Data publikacji 12.02.2018

Dzięki zdecydowanej reakcji policjantów z Woli, zaraz po napaści na kobietę, podejrzani o to przestępstwo wpadli w ich ręce. Z ustaleń wynika, że 41 i 68-latek dusili swoją ofiarę i szarpali, próbując wyrwać jej torebkę. Krzyki kobiety usłyszeli sąsiedzi, którzy spłoszyli napastników. Rozpoznani na ulicy przez funkcjonariuszy, trafili prosto do policyjnej celi. Po usłyszeniu zarzutu zostali aresztowani na trzy miesiące.

Około godziny 13.00 policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego wolskiej komendy otrzymali informację, że doszło do usiłowania rozboju. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy zaczaili się na kobietę i czekali na moment, kiedy będzie wchodzić do klatki schodowej w bloku. W pewnym momencie rzucili się na nią, zaczęli dusić i szarpać, próbując wyrwać torebkę z zawartością pieniędzy i dokumentów. Zaatakowana kobieta wzywała pomocy, na co zareagowali sąsiedzi, którzy spłoszyli napastników.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Na ulicy zauważyli dwóch mężczyzn, których wizerunek odpowiadał rysopisowi napastników. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie i zatrzymali mężczyzn.

41 i 68-latek trafili do policyjnej celi. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy. Dariusz L. i Sebastian A. usłyszeli zarzut usiłowania rozboju, z czego jeden z nich w warunkach recydywy. Mężczyzna w marcu ubiegłego roku był zatrzymywany przez wolskich policjantów i usłyszał zarzuty gróźb karalnych oraz kradzieży z włamaniem. Wtedy był aresztowany na trzy miesiące. Okazało się, że opuścił więzienne mury po 17 latach kary pozbawienia wolności. Tym razem prokurator również przychylił się do wniosku policjantów o zastosowanie środka izolacyjnego wobec mężczyzn. Sąd aresztował ich na trzy miesiące.

ms/mb