Poszukiwany listem gończym zatrzymany na kradzieży perfum - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listem gończym zatrzymany na kradzieży perfum

Data publikacji 05.02.2018

Trzy flakony perfum o wartości prawie 770 złotych padły łupem 24-letniego obywatela Rosji. Mężczyzna został zatrzymany, gdy z drogerii na Pradze Północ próbował wynieść pod kurtką skradzione kosmetyki. Okazało się też, że 24-latek był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże. Obywatel Rosji usłyszał już zarzuty.

Policjanci z Pragi Północ interweniowali w jednej z drogerii. Na miejscu dowiedzieli się, że ochrona ujęła sprawcę kradzieży 24-letniego obywatela Rosji. Jak wynikało z relacji pracownika sklepu, mężczyzna zachowywał się bardzo podejrzanie. Kiedy, z ukrytymi pod kurtką trzema flakonami perfum chciał opuścić sklep, został ujęty. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu.

Patrolowcy zatrzymali nieuczciwego klienta i przewieźli do komendy przy Jagiellońskiej. Warte prawie 770 złotych perfumy powróciły do dalszej sprzedaży.

Sprawdzenie tożsamości mężczyzny w policyjnych systemach wykazało, że jest poszukiwany przez Komendę Powiatową Policji Koło na podstawie listu gończego, w celu doprowadzenia do AŚ/ZK oraz zarządzenia Sądu Rejonowego Warszawa Praga Północ i w Białymstoku, celem ustalenia miejsca pobytu.

24-latek usłyszał już zarzuty za kradzież.

po