Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne areszty za udzielanie, posiadanie i obrót znaczną ilością substancji psychotropowych

Policjanci z Wilanowa zatrzymali dwie osoby podejrzane między innymi o posiadanie i obrót znaczną ilością substancji psychotropowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli 49 tabletek extazy. Na wniosek śledczych sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu 19-letniego obywatela Rosji i 26-letniego Pawła M. na okres 3 miesięcy. Za te przestępstwa grozi im teraz odpowiednio do 12 i do 3 lat pozbawienia wolności.

Praca operacyjna policjantów z Wilanowa doprowadziła ich do mężczyzn podejrzanych o posiadanie substancji psychotropowych, posiadanie znacznej ilości takich substancji oraz wprowadzania ich do obrotu. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że 19-letni obywatel Rosji uczestniczy w obrocie substancjami psychotropowymi na terenie Wilanowa, posiada ich znaczne ilości oraz udziela ich innym osobom, natomiast jego kolega 26-letni Paweł M. ma posiadać przy sobie zabronione prawem substancje.

Policjanci ustalili zarówno dane personalne obu mężczyzny, jak i miejsce w którym mogą przebywać. Kiedy nadszedł odpowiedni czas wilanowscy kryminalni zatrzymali obydwie osoby. Ich ustalenia potwierdziły się. Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 49 tabletek extazy, które stały się dowodem w prowadzonym śledztwie.

Mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty i na wniosek śledczych decyzją sądu zostali aresztowani na 3 miesiące.

Za te przestępstwa zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im teraz odpowiednio do 12 i do 3 lat pozbawienia wolności.

rsz/mb

  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną