Podejrzani o włamanie zatrzymani, odzyskany łup - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o włamanie zatrzymani, odzyskany łup

Data publikacji 12.01.2018

Skuteczne działania policjantów z Woli doprowadziły do zatrzymania dwóch osób podejrzanych o kradzież z włamaniem oraz odzyskania łupu pochodzącego z przestępstwa. Funkcjonariusze, po chwili poszukiwań wpadli na trop kobiety i mężczyzny mających związek ze sprawą. Oboje już usłyszeli zarzut. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wolskiej komendy zostali powiadomieni o tym, że w klubie na terenie dzielnicy doszło do włamania, skąd został skradziony sprzęt. Wartość strat została oszacowana na kwotę ok.15 tys. zł. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwaniu sprawców. Niedługo po zdarzeniu, na terenie pustostanu zauważyli sprzęt, który pochodził z włamania. Okazało się, że dwie osoby, 37-letnia kobieta i 41-letni mężczyzna, kręcący się nieopodal, mieli związek ze zdarzeniem.

Oboje zostali zatrzymani, odzyskany sprzęt został zabezpieczony. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem wspólnie i w porozumieniu. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ms/mb