Odpowie za oszustwa przy wynajmie mieszkań - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za oszustwa przy wynajmie mieszkań

Data publikacji 03.01.2018

Policjanci z Wilanowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa. Bartłomiej W. wynajmował mieszkania, nie płacił za nie należnego czynszu i podnajmował je innym osobom, bez wiedzy oraz zgody ich właścicieli. W jednym przypadku przywłaszczył sobie także telewizor , wstawiając go do lombardu. Działając w ten sposób 42-latek naraził pokrzywdzonych na stratę ponad 45.000 złotych. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Do policjantów z wilanowskiego komisariatu zgłosił się mężczyzna, który wynajął swoje mieszkanie mężczyźnie jednak od dłuższego już czasu nie otrzymywał należnych przelewów z tytułu ustalonego czynszu.

Kiedy Bartłomiej W. dowiedział się, że w jego sprawie zostało złożone zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, spakował się i próbował opuścić zajmowany lokal. Ucieczce zapobiegli policjanci z Wilanowa, zatrzymując 42-latka.

Analizując tę sprawę policjanci ustalili, że mężczyzna w podobny sposób oszukał jeszcze jednego właściciela mieszkania. Kolejne trzy osoby mężczyzna oszukał zamieszczając na jednym z portali ogłoszenie o wynajmie mieszkania. Kiedy pokrzywdzeni odpowiedzieli na ogłoszenie, Bartłomiej W. podpisał z nimi umowy najmu, wziął od nich pieniądze tytułem zaliczki i kaucji. 42-latek jednak nie wywiązywał się z umowy i zrywał kontakt.

W jednym z przypadków wyniósł z mieszkania telewizor i zastawił go w lombardzie. Działając w ten sposób od października do grudnia ubiegłego roku, 42-latek naraził pokrzywdzonych na stratę ponad 45.000 złotych.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

rsz/mb