Ponad 50 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 50 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy

Data publikacji 07.12.2017

Stołeczni wywiadowcy pełniąc służbę na terenie Łomianek podczas kontroli drogowej ujawnili ponad 50 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wyroby tytoniowe należały do obywateli Ukrainy. Kierowca opla i jego pasażer zostali zatrzymani. Za posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej zatrzymanym grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności nawet do lat 3. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Teraz ich sprawą zajmie się sąd.

Policjanci, z wydziału wywiadowczo-patrolowego stołecznej komendy, patrolując rejon gminy Łomianki zwrócili uwagę na styl jazdy kierowcy opla, który poruszał się krajową „siódemką”. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna może być nietrzeźwy, zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Samochodem poruszało się dwóch obywateli Ukrainy. Policjanci poddali kierowcę badaniu alkomatem, które wykazało, że był trzeźwy. Sprawdzili dokumenty niezbędne podczas kontroli drogowej i zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, który w terminie nie został poddany badaniom technicznym.

Podczas interwencji funkcjonariusze przeprowadzili również kontrolę przewożonego bagażu. Ujawnili w nim kartony, w których znajdowało się ponad 50 tys. sztuk papierosów nie posiadających polskich znaków akcyzy. Wywiadowcy zatrzymali do wyjaśnienia tej sprawy kierowcę i jego pasażera oraz zabezpieczyli wyroby tytoniowe. Za posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej zatrzymanym grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności nawet do lat 3. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Teraz ich sprawą zajmie się sąd.

/ego/eszs