„Fałszywa policjantka” aresztowana na 3 miesiące - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Fałszywa policjantka” aresztowana na 3 miesiące

Data publikacji 07.12.2017

Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów z Bielan doszło do zatrzymania 27-letniej kobiety podejrzanej o usiłowanie oszustwa metodą „na policjanta CBŚP”. Kryminalni zorganizowali zasadzkę, w którą wpadła 27-latka, w momencie odbierania pieniędzy. Pokrzywdzony 82-latek nie utracił oszczędności w kwocie 20 000 zł. Decyzją sądu, kobieta najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Praca przy rozpracowywaniu oszustów działających metodą „na policjanta CBŚ” nie jest łatwa. Zdarza się, że sprawcy takich przestępstw dzięki swojej bezwzględności zyskują spore kwoty pieniędzy od babci czy dziadka, którzy przekonywani są przez nich o tym, że biorą udział w akcji, dzięki której oszuści zostaną zatrzymani. Pokrzywdzeni tym czasem nie zdają sobie sprawy, że w ciągu kilku minut trąca dorobek swojego życia.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do 82-letniego pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna, podający się za policjanta. W trakcie rozmowy telefonicznej poinformował rozmówcę, że jego pieniądze są zagrożone, a policja prowadzi działania ukierunkowane na zatrzymanie oszustów i poprosił o pomoc w ich zatrzymaniu. Ta pomoc miała polegać na przekazaniu gotówki policjantce. Na ulicy, „fałszywa policjantka” podeszła do 82-latka  i odebrała od niego kopertę. W tym momencie kobieta została zatrzymana przez kryminalnych.

Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów z Bielan, pokrzywdzony 82-latek nie utracił oszczędności w kwocie 20 000 zł.

Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów pozwolił na przedstawienie zatrzymanej zarzutów za usiłowanie oszustwa. Sąd aresztował kobietę na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.

ek/eszs