Posiadał narkotyki i radio samochodowe z włamania - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał narkotyki i radio samochodowe z włamania

15.11.2017    Bemowo, Wola

Zarzuty kradzieży z włamaniem i posiadania środków odurzających usłyszał w wolskiej komendzie 21-latek. Mężczyzna została zatrzymany przez stołecznych wywiadowców. W trakcie kontroli pojazdu funkcjonariusze ujawnili marihuanę oraz radio samochodowe, które po sprawdzeniu, okazało się, że pochodzi z przestępstwa. Teraz może grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Po 20.00 policjanci ze stołecznego wywiadu zatrzymali do kontroli pojazd. Kierujący 21-latek był zdenerwowany interwencją funkcjonariuszy. Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna w pojeździe przewozi marihuanę i radia samochodowe. Jedno z nich, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, okazało się poszukiwane jako utracone w wyniku kradzieży z włamaniem do pojazdu. Dodatkowo, mężczyzna posiadał w pojeździe łom i śrubokręt przerobiony na łamak.

21-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Ustalili, że do kradzieży z włamaniem do pojazdu doszło w październiku br. Straty zostały oszacowane na kwotę ok. 5 tys. zł. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków.

ms/mb