Rodzina podziękowała policjantkom - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rodzina podziękowała policjantkom

Dzięki policjantkom ze stołecznego wydziału ruchu drogowego, 49-letnia kobieta mogła bezpiecznie dotrzeć do szpitala, gdzie przeszła operację ratującą jej życie. St. asp. Ewa Boimska i sierż. Emilia Wolińska bez chwili wahania pomogły kierowcy renault, który wiózł swoją żonę na przeszczep wątroby i pozostało mu niewiele czasu na dotarcie do placówki.

St. asp. Ewa Boimska oraz sierż. Emilia Wolińska kończyły właśnie czynności służbowe, które prowadziły na ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r., kiedy podjechał do nich kierowca renault. Z relacji zdenerwowanego mężczyzny wynikało, że musi pilnie dostać się do szpitala przy ulicy Banacha, ponieważ za kilka minut jego żona powinna znaleźć się na stole operacyjnym. Okazało się, że kobieta ma zostać poddana przeszczepowi wątroby.

 Policjantki natychmiast poinformowały o sytuacji dyżurnego, a następnie włączyły sygnały dźwiękowe i świetlne, aby pilotować kobietę potrzebującą pomocy. Dzięki temu funkcjonariuszki umożliwiły przejazd przez zakorkowane ulice. Pacjentka została przekazana pod opiekę lekarzy już po 4 minutach.

Dzisiaj 49-letnia kobieta czuje się już dobrze i wraca do zdrowia. Jak wynika z relacji koordynatora transplantacyjnego w szpitalu przy ul. Banacha w Warszawie, mieszkanka okolic Konina dowiedziała się o tym, że czeka na nią zdrowy organ zaledwie trzy godziny wcześniej. Dzięki policjantkom, które na co dzień pełnią służbę w Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego II Wydziału Ruchu Drogowego KSP, operacja ratująca jej życie, mogła odbyć się bez przeszkód. Za swoją postawę zostały wyróżnione przez Komendanta Stołecznego Policji

Dzisiaj w Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby, przy ul. Banacha 1a w Warszawie odbyło się spotkanie, podczas którego kobieta wraz z mężem i personelem medycznym podziękowała policjantkom za pomoc.

mb

fot. Konrad Bucholc

  • st. asp. Ewa Boimska i sierż. Emilia Wolińska fot. Marek Szałajski