Odpowie za dopalacze - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za dopalacze

Data publikacji 14.11.2017

Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia innych osób odpowie 27-latek. Mężczyzna przewoził ze sobą dopalacze zawierające w swoim składzie szkodliwe substancje. 27-latek trafił do policyjnego aresztu, a dopalacze zostały zabezpieczone. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Bielańscy wywiadowcy jadąc ulicą Kochanowskiego zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn jadących samochodem marki nissan. Podczas kontroli drogowej jeden z mężczyzn zaczął się bardzo nerwowo zachowywać. Szybko wyszło na jaw, że w samochodzie, w pojemnikach, w których powinien znajdować się płyn, ukryte są poporcjowane różnego rodzaju substancje sypkie i tabletki. 27-latek w pojeździe ukrył  kilkanaście gramów substancji niewiadomego pochodzenia. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do bielańskiej komendy.

Badanie zabezpieczonych substancji wykazało, że są to dopalacze, które w swoim składzie zawierają substancje zagrażające życiu i zdrowiu innych osób.

27-latek już usłyszał zarzuty za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia innych osób. Funkcjonariusze zabezpieczyli 30 000 złotych, które mężczyzna posiadał przy sobie. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ea/ek