Poszukiwany ENA paser wpadł w Radzyminie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA paser wpadł w Radzyminie

Data publikacji 13.11.2017

Kontrola i legitymowanie przez funkcjonariuszy z Komisariatu w Radzyminie zakończyła się dla 28-latka zatrzymaniem i doprowadzeniem do policyjnej celi. Andrzej D. od września 2017r. poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez niemiecki wymiar sprawiedliwości w związku z przestępstwem paserstwa do jakiego dopuścił się w 2016 r. na terenie Niemiec.

Funkcjonariusze z komisariatu w Radzyminie realizując w niedzielę czynności służbowe, postanowili wylegitymować mężczyznę, który według nich zachowywał się podejrzanie. Sprawdzenie danych osobowych w policyjnym systemie wykazało, że 28-latek był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego w połowie września br. przez sąd w Gorlitz w Niemczech. Mężczyzna podejrzewany był o to, że na początku września 2016 r. m.in. dopuścił się paserstwa toyoty corolli verso pochodzącej z kradzieży. Chcąc uniknąć zatrzymania przez policjantów z Niemiec, porzucił auto i usiłował uciekać pieszo. 29-latek został wtedy zatrzymany na terenie kompleksu leśnego w pobliżu autostrady w Gorlitz.

Funkcjonariusze dostarczyli do Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazane przez niemiecki sąd materiały. Ta zadecyduje o dalszym losie zatrzymanego Andrzeja D. Zgodnie z postanowieniem sądu w Niemczech, strona Polska może zadecydować o przewiezieniu 28-latka do zakładu karnego. Gdy tak się stanie śledczy będą mogli wykonać z nim niezbędne czynności procesowe.

ts

  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną