Zarzuty za kradzieże paliwa - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za kradzieże paliwa

Data publikacji 13.11.2017

Policjanci z Bielan zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który już usłyszał zarzut kradzieży paliwa na łączną kwotę prawie 2000 zł. Kierowca mercedesa i audi dokonywał kradzieży paliwa na stacjach z terenu Bielan. Mężczyźnie za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Od pewnego czasu do bielańskiej komendy zaczęły napływać zgłoszenia o kradzieżach paliwa ze stacji paliw z terenu dzielnicy. W zgłaszanych przypadkach sposób działania sprawcy był zawsze taki sam. Mężczyzna, tankował paliwo do mercedesa albo audi, a następnie jak gdyby nigdy nic odjeżdżał, nie płacąc za nie.

Do działania niezwłocznie przystąpili bielańscy policjanci, którzy na podstawie przekazanego przez pokrzywdzonych rysopisu sprawcy oraz własnego rozpoznania środowiska przestępczego, wytypowali, a następnie zatrzymali 45-latka.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na  przedstawienie 45-latkowi czterech zarzutów za kradzieże paliwa na łączną kwotę prawie 2000 złotych. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ek