Zajęcia profilaktyczne w milanowskim przedszkolu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zajęcia profilaktyczne w milanowskim przedszkolu

Data publikacji 12.10.2017

Policjant z grodziskiej komendy zajmujący się profilaktyką, zorganizował kolejne spotkanie z przedszkolakami. Podczas zajęć w milanowskiej placówce oświatowej funkcjonariusz przypominał uczestnikom wiele zasad bezpieczeństwa. Dzieci miały również możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu służbowego i radiowozu. Wielu z nich zobowiązywało się do korzystania z policyjnych rad i przekazywania zdobytej wiedzy innym osobom.

Podczas rozmowy z dziećmi z przedszkola w Milanówku policjant  wyjaśniał, na czym polega ostrożne zachowanie w domu, przedszkolu i na ulicy. Dzieci, jak zawsze, chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami z różnych życiowych sytuacji. Szczególnym tematem zajęć w każdej grupie było bezpieczeństwo na drodze. Funkcjonariusz przypomniał, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak zachowywać się jako pasażer samochodu.

Jednym z elementów zajęć był też pokaz policyjnego wyposażenia i przedmiotów pomagających funkcjonariuszom w pracy. Na zakończenie spotkań na przedszkolnym dziedzińcu czekał na dzieci radiowóz, który mogły obejrzeć.  

kz/aw