Nietrzeźwy spowodował kolizję - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy spowodował kolizję

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 29-letni Mariusz W. Mężczyzna, mając 1,5 promila alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę swojego samochodu i na ul. Mikołaja Trąby spowodował kolizję. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze stołecznej drogówki około godziny 21.30 zostali wezwani na ulicę Mikołaja Trąby, gdzie miała miejsce kolizja. Kierowca bmw wjechał w płot przy jednej z posesji oraz w skrzynkę na ubrania, a następnie zatrzymał się na poboczu. Gdy policjanci przybyli na miejsce zaczęli od legitymowania kierowcy. Zachowanie Mariusza W. wzbudziło ich podejrzenie, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Wyczuwalna była od niego charakterystyczna woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że nie powinien on  wsiadać za kierownicę. Miał w organizmie 1,5 promila.

29-latek został zatrzymany. Mężczyzna po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Grozi mu nie tylko odpowiedzialność za spowodowanie kolizji, ale także utrata prawa jazdy za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości.

ah/eszs

  • Zatrzymany mężczyzna
  • Zatrzymany mężczyzna
  • Zatrzymany mężczyzna