Nękał swoją ofiarę, teraz odpowie za stalking - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nękał swoją ofiarę, teraz odpowie za stalking

Data publikacji 11.10.2017

Zarzut stalkingu i naruszenia miru domowego usłyszał w komendzie na Woli 36-letni Łukasz G. Z ustaleń wynika, że mężczyzna uporczywie nękał pokrzywdzoną, wysyłał jej liczne smsy, dzwonił wielokrotnie i nachodził w miejscu zamieszkania. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Decyzją prokuratora podejrzany został objęty dozorem policyjnym i ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Policjanci z komendy na Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o stalking oraz naruszenie miru domowego. Z ustaleń, jakie posiadają funkcjonariusze wynika, że pokrzywdzona była nękana przez swojego oprawcę już od września ubiegłego roku. Mężczyzna wielokrotnie dzwonił do pokrzywdzonej, wysyłał jej smsy i nachodził ją w miejscu zamieszkania. Zdenerwowana kobieta w końcu zaalarmowała o wszystkim Policję. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, kiedy ten przyszedł i siłą wdarł się do jej mieszkania. 36-latek trafił do policyjnego aresztu.

Dochodzeniowcy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu po zebraniu materiału dowodowego przedstawili Łukaszowi G. zarzut stalkingu i naruszenia miru domowego. Decyzją prokuratora, mężczyzna został objęty dozorem policyjnym i ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

ms/mb