Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowe areszty za kradzieże samochodów w Polsce i w Niemczech

Data publikacji 10.10.2017

Areszty wobec podejrzanych mężczyzn, cztery odzyskane samochody, zabezpieczone silniki, części karoserii, kluczyki do samochodów, narzędzia służące do włamań oraz pokonywania zabezpieczeń elektronicznych w pojazdach to efekt zorganizowanych działań śródmiejskich policjantów z wydziału operacyjno – rozpoznawczego i wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko mieniu. Czterech zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem do samochodów w Polsce i na terenie Niemiec. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z wydziału operacyjno – rozpoznawczego śródmiejskiej komendy Policji od jakiegoś czasu prowadzili szerokie działania operacyjne w związku z kradzieżami samochodów, jakie miały miejsce na terenie Warszawy. Trop doprowadził ich do grupy, która zarabiała na częściach samochodowych  pozyskiwanych w wyniku kradzieży, również na terenie Niemiec.

Dysponując wszelkimi dowodami wskazującymi na udział w przestępstwach policjanci odwiedzili cztery adresy i zatrzymali czworo podejrzanych.

Do policyjnego aresztu trafili 39-letni Leszek W., 35-letni Krzysztof O., 27-letni Cezary C. i 25-letni Michał P.

W mieszkaniach, na terenie przeszukiwanych posesji oraz w jednym z warsztatów samochodowych w Warszawie, funkcjonariusze zabezpieczyli lexusa, karoserię samochodową w wyciętymi polami numerowymi, kilka silników z pojazdów różnych marek, elementy karoserii, wnętrza pojazdów oraz inne podzespoły samochodowe, zagłuszarkę sygnału GPS,  kluczyki do samochodów, łamaki do zamków, narzędzia służące do pokonywania zabezpieczeń elektronicznych, telefony komórkowe, karty SIM, nośniki pamięci oraz dokumenty. W wyniku dalszych działań odzyskali 3 kradzione fordy mondeo i jednego forda kuga.

Jak ustalili funkcjonariusze, cała grupa zajmowała się dokonywaniem przestępstw na terenie Polski i Niemiec. W kilka osób wjeżdżali za granicę, kradli samochód i przyjeżdżali nim do warsztatu samochodowego w Warszawie, gdzie w ciągu kilku godzin pojazdy były demontowane i sprzedawane na części.

Wszyscy zatrzymani stanęli pod zarzutami kradzieży z włamaniem. Na wniosek policjantów i prokuratury Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztów.

Sprawa w dalszym ciągu jest rozwojowa.

ea/rk

  • Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • Policjant wraz z zatrzymanymi mężczyznami
  • Policjant wykonuje czynności z zatrzymanym meżczyzną
  • Policjanci zabezpieczają miejsce demontażu pojazdów
  • Policjanci zabezpieczają miejsce demontażu pojazdów
  • Policjanci zabezpieczają miejsce demontażu pojazdów
  • Części samochodowe zabezpieczone przez policjantów
  • Samochód zabezpieczony przez policjantów
  • Samochód zabezpieczony przez policjantów

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.64 MB)