Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca jechał na zakazie, a teraz odpowie przed sądem

Data publikacji 14.09.2017

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Mrozach podczas kontroli drogowej ujawnili, że 45-letni mieszkaniec gminy, kierując dostawczym mercedesem, był nietrzeźwy. Podejrzany miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a poza tym złamał sądowy zakaz, który orzeczono wobec niego za wcześniejszą jazdę „na podwójnym gazie”. Teraz 45-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci przestrzegają kierowców przed taką jazdą. Należy pamiętać , że taka drogowa „recydywa” może zakończyć się nawet bezwzględną „odsiadką”.

Policjanci z zespołu patrolowo interwencyjnego Komisariatu Policji w Mrozach patrolowali ulicę Mickiewicza w tej samej miejscowości. W pewnej chwili zauważyli dostawczego mercedesa, którego „podejrzany” tor jazdy mógł wskazywać na to, że kierowca miał problemy z prowadzeniem auta. Aby sprawdzić, czy przyczyną „slalomu” na drodze nie jest przypadkiem alkohol, policjanci zatrzymali samochód do kontroli.

Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się, kiedy zobaczyli wynik badania alkomatem. Okazało się, że 45-letni kierowca ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, wyszło na jaw, że kierowca nie powinien prowadzić pojazdów mechanicznych do 2019 roku, bo na tyle czasu został orzeczony wobec niego sądowy zakaz, również za jazdę po alkoholu.

45-latek będzie teraz odpowiadał przed sądem. Grozi mu wyższy wymiar kary, bo do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/dn

  • Policjant przeprowadzający badanie testerem