Zatrzymany za kradzież rozbójniczą - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 14.09.2017

Policjanci z Ochoty zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą, do której doszło w autobusie. Mundurowi potrzebowali kilku minut, aby 40-latek, który najpierw ukradł torbę podręczną innemu pasażerowi, a potem go zaatakował, trafił w ich ręce. Wczoraj Robert L. usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, które miało miejsce w autobusie w rejonie Al. Krakowskiej. Z przekazanych informacji wynikało, że doszło tam do szarpaniny pomiędzy dwoma pasażerami. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zatrzymali 40-latka.

Jak ustalili mundurowi, kilka minut wcześniej 50-latek został zaatakowany przez 40-latka, który próbował ukraść mu torbę podręczną. Pokrzywdzony złożył w tej sprawie zawiadomienie.

Robert L. trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj, po zebraniu materiału dowodowego przez funkcjonariuszy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z Ochoty, 40-latek usłyszał zarzut za kradzież rozbójniczą.

Może mu grozić kara do 5 lat więzienia.

ew/aw