Napastnicy zatrzymani zaraz po rozboju - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napastnicy zatrzymani zaraz po rozboju

Data publikacji 14.09.2017

Policjanci z Serocka tuż po zdarzeniu zatrzymali dwóch mężczyzn: Dawida L. oraz Pawła O. podejrzanych o rozbój. Sprawcy napaści wtargnęli do mieszkania, zadawali ofiarom ciosy po całym ciele, zabrali telewizor i trzy telefony komórkowe, po tym uciekli. Po usłyszeniu zarzutu podejrzani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

W niedzielę przed godz. 16.00 dyżurny Komisariatu Policji w Serocku otrzymał zgłoszenie o dokonanym rozboju na dwóch mężczyznach. Pokrzywdzeni oświadczyli, że do mieszkania, w którym przebywali, wtargnęło dwóch napastników, którzy zaczęli bić i kopać ich po całym ciele. Po doprowadzeniu pokrzywdzonych do stanu bezbronności, sprawcy z mieszkania zabrali telewizor oraz trzy telefony komórkowe. Napastnicy wychodząc z mieszkania, zagrozili, że takie pobicie wkrótce powtórzą. Jeden z pokrzywdzonych mężczyzn w wyniku odniesionych obrażeń został przewieziony karetką pogotowia do szpitala.

Policjanci z Serocka, kiedy tylko dowiedzieli się o zdarzeniu, natychmiast podjęli czynności, aby jak najszybciej ustalić sprawców. Na ul. Pułtuskiej funkcjonariusze zuważyli i zatrzymali 26-letniego Dawida L. oraz 32-letniego Pawła O.

Dalej sprawą zajęli się śledczy. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzut rozboju. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora o zastosowanie środka izolacyjnego i  zastosował wobec podejrzanych areszt na trzy miesiące.

Mężczyźni są dobrze znani policjantom. W przeszłości byli karani. Jak ustalili policjanci, Dawid L. działał w warunkach recydywy. 

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali skradzione mienie w całości.

ek/aw