Bez powodu zaatakował 66-latkę - został zatrzymany - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bez powodu zaatakował 66-latkę - został zatrzymany

Data publikacji 12.09.2017

Zatrzymany przez śródmiejskich policjantów Piotr Ż. odpowie za uszkodzenie ciała 66-letniej kobiety. Mężczyzna, mający około 2 promili alkoholu w organizmie, bez żadnego powodu podbiegł do pokrzywdzonej, uderzył ją w głowę i popchnął. Świadkowie zdarzenia udzielili jej pomocy i wezwali policjantów, którzy kilka minut po zdarzeniu zatrzymali agresywnego 30-latka. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzuty, za które może trafić do więzienia na najbliższe 2 lata.

W niedzielę około 4 nad ranem w pobliżu wejścia do metra Centrum mężczyzna podbiegł do kobiety idącej z podróżnymi torbami, uderzył ją i pchnął tak, że pokrzywdzona upadła rozcinając sobie tył głowy. Młoda kobieta i mężczyzna, którzy wiedzieli to zajście, udzielili pomocy 66-latce. Wezwali ratowników medycznych oraz policjantów.

Po wstępnych ustaleniach, w oparciu o rysopis podany przez świadków, w pobliżu miejsca zdarzenia, śródmiejscy wywiadowcy zatrzymali podejrzanego mężczyznę. Był nietrzeźwy i agresywny. Trafił do policyjnego aresztu.

Kobieta została przewieziona do szpitala i po opatrzeniu niewielkiego urazu zwolniona do domu. Policjanci przyjęli od niej zawiadomienie o uszkodzeniu ciała i przesłuchali świadków zdarzenia.

Podczas przedstawiania zarzutów przez policjantów z wydziału do walki z przestępstwami przeciwko życiu i zdrowiu 30-latek tłumaczył się utratą świadomości.

Wczoraj Piotr Ż. usłyszał zarzuty, za które grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.  

rk/aw