Areszt za przestępstwa narkotykowe - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 12.09.2017

Policjanci z Ursynowa we współpracy z mokotowską prokuraturą zatrzymali osobę podejrzaną o handel i posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Na stole w mieszkaniu, do którego weszli funkcjonariusze, leżało kilkadziesiąt poporcjowanych i gotowych do sprzedaży zawiniątek z foli aluminiowej z marihuaną w środku oraz kilka większych paczek z tym samym narkotykiem. Policjanci zabezpieczyli marihuanę, wagę oraz ponad 17 tys. złotych mogące pochodzić z przestępstwa. Za te czyny 24-letniemu Oskarowi K. grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzięki żmudnej pracy operacyjnej policjanci z ursynowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu „namierzyli” mieszkanie, w którym ich zdaniem mogły znajdować się środki odurzające i osoba zamieszana w ich posiadanie oraz handel. Bardzo szybko okazało się, że policjanci mieli rację.

Po wejściu do lokalu na ławie w aneksie kuchennym policjnaic znaleźli leżące 43 poporcjowane już i gotowe do sprzedaży zawiniątka z foli aluminiowej z marihuaną. Ponad to w mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli kilka innych paczek z tym samym narkotykiem oraz włączoną wagę elektroniczną służącą do porcjowania środków odurzających.

Oprócz marihuany w lokalu policjanci zabezpieczyli także na poczet przyszłej kary ponad 17 000 złotych mogące pochodzić z przestępstwa.

Jak ustali policjnci, Oskar K. co najmniej kilkańcie razy w tygodniowych odstępach czasu sprzedawał porcje marihuany pobierają za jedną każdorazowo 50 złotych. Policjanci zatrzymali 24-latka. W mokotowskiej prokuraturze śledczy postawili mężczyźnie zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz handlu nimi. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Za to przestępstwo zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii Oskarowi K. grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

rsz/aw

Ładowanie odtwarzacza...