Usłyszał sześć zarzutów przywłaszczenia i oszustwa - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał sześć zarzutów przywłaszczenia i oszustwa

Data publikacji 28.08.2017

Łącznie sześć zarzutów dotyczących oszustwa i przywłaszczenia usłyszał w wolskiej komendzie 31-letni Maciej R. Mężczyzna jest podejrzany o przywłaszczenie elektronarzędzi z firmy, w której pracował. Narzędzia następnie trafiły do lombardu. Straty zostały oszacowane na łączną kwotę ok. 8000 złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli prowadzili dochodzenie w sprawie przywłaszczenia elektronarzędzi, gdzie ich łączna wartość została oszacowana na kwotę ok. 8000 złotych. Do zdarzenia miało dojść najprawdopodobniej w maju br. Dalsze czynności śledczych doprowadziły do ustalenia, gdzie znajdują się utracone w wyniku przywłaszczenia przedmioty. Okazało się, że zostały one wstawione do lombardu, gdzie właściciel został wprowadzony w błąd co do prawa własności elektronarzędzi.

Policjanci namierzyli mężczyznę odpowiedzialnego za te przestępstwa. 31-letni Maciej R. został zatrzymany i usłyszał łącznie sześć zarzutów. Teraz może grozić mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Elektronarzędzia zostały przez policjantów odzyskane i wrócą do właściciela.

ms