Uszkodził 14 samochodów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uszkodził 14 samochodów

Data publikacji 17.07.2017

Mundurowi z Bielan zatrzymali mężczyznę, który uszkodził lusterka, zderzaki i anteny w 14 zaparkowanych samochodach. Policjantów powiadomił świadek, którego zbudził hałas dobiegający z podwórka. Adam K. trafił do policyjnego aresztu. Spowodował straty sięgające kilkanaście tysięcy złotych. Teraz odpowie za zniszczenie mienia.

Około 01.30 oficer dyżurny bielańskiej komendy został powiadomiony o wandalu niszczącym zaparkowane pojazdy, wzdłuż ulicy Literackiej. Świadka zbudził hałas dobiegający z ulicy. Funkcjonariusze, którzy błyskawicznie byli na miejscu, zauważyli mężczyznę, odpowiadającego rysopisowi podanemu przez świadka.

Artur K. został zatrzymany i przewieziony do bielańskiej komendy. Mężczyzna został zbadany na zawartość alkoholu w organizmie, badanie wykazało  prawie 2 promile. Okazało się, że 21-latek pokłócił się z dziewczyną i swoją niepohamowaną złość i agresję wyładował na zaparkowanych pojazdach. W sumie uszkodził 14 pojazdów, powodując straty na kwotę 12 000 złotych.

21-latek usłyszał już zarzuty za uszkodzenie mienia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ek/eszs