Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów 16-latek, który zasłabł po zażyciu dopalaczy, trafił do szpitala

Data publikacji 14.07.2017

Policjanci z piaseczyńskiej patrolówki wezwali pomoc lekarską do 16-letniego chłopaka, który zasłabł najprawdopodobniej po zażyciu dopalaczy. Policjanci do wyjaśnienia zatrzymali jego dwóch znajomych, z którymi spędzał czas w skateparku. Przy 17-latkach ujawniono różne substancje, które trafią teraz do badań. Policjanci ponownie apelują do wszystkich młodych osób, by pod żadnym pozorem nie zażywały żadnych substancji, które mogą zagrozić ich życiu i zdrowiu.

Tylko dzięki błyskawicznej reakcji policjantów z wydziału patrolowego z Piaseczna została wezwana pomoc lekarska do 16-letniego chłopca, który zasłabł najprawdopodobniej po zażyciu tzw. dopalaczy. Chłopak trafił do szpitala, a policjanci szybko ustalili, z kim i gdzie przebywał przed zasłabnięciem.

Funkcjonariusze w okolicach piaseczyńskiego skateparku zatrzymali dwóch 17- letnich chłopaków, z którymi tego dnia 16- latek przebywał. Podczas kontroli funkcjonariusze zabezpieczyli posiadane przez nich substancje, którymi najprawdopodobniej są tzw. dopalacze, w tym m.in. tzw. „feta”.

Policjanci szczególnie teraz podczas wakacji apelują do młodych osób, by pod żadnym pozorem nie dały się nabrać zapewnieniom o nieszkodliwości zażywania dopalaczy. Znajdujące się w nich substancje są często nieznane, a ich zażycie bezpośrednio zagraża życiu!

js/aw