Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi zatrzymali „Jokera” - podejrzanego o uszkodzenie ciała taksówkarza

Data publikacji 13.07.2017

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Stanisławowie zatrzymali 24-letniego Michała S., podejrzanego o uszkodzenie ciała taksówkarza, który jak ustalono - zrealizował kurs, za który nie otrzymał pieniędzy. Kiedy zaczął gonić uciekającego klienta, ten uderzył go pięścią w twarz, w wyniku czego taksówkarz doznał złamania szczęki. Ustalenie miejsca, gdzie uciekł ucharakteryzowany na „Jokera” mężczyzna, zajęło policjantom kilka godzin. 24-latek usłyszał już zarzut uszkodzenia ciała taksówkarza, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

Policjanci z Komisariatu Policji w Stanisławowie przyjęli zgłoszenie od 35-letniego taksówkarza z Mińska Mazowieckiego uderzonego pięścią w twarz przez klienta, który uciekł, nie płacąc za kurs. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że napastnik był ucharakteryzowany na filmowego „Jokera” - miał zielone włosy, pomalowaną na biało twarz i szeroki, czerwony uśmiech.

Taksówkarz trafił do szpitala, gdzie stwierdzono u niego złamanie żuchwy. Tam też przeszedł zabieg i pozostał na leczeniu.

Policjanci od razu po zgłoszeniu ruszyli w poszukiwaniu „Jokera”, który jak wstępnie ustalili, miał przyjechać na „prywatkę” do Stanisławowa. Przez kilka godzin dwóch dzielnicowych, w tym jeden ze Stanisławowa, a drugi z Jakubowa, szukało miejsca, gdzie miała odbywać się impreza. W końcu policjanci namierzyli posesję, gdzie znajdował się poszukiwany przez nich mężczyzna.

„Jokerem” okazał się 24-letni Michał S., mieszkaniec powiatu mińskiego. Mężczyzna ten w chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie.

24-latek usłyszał już zarzut uszkodzenia ciała taksówkarza. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

dn/aw