Za rozbój kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za rozbój kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie

Data publikacji 19.06.2017

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu z Ochoty wykryli kolejny rozbój, który miał miejsce kilka dni temu. W ręce funkcjonariuszy trafił 36-latek podejrzany o to przestępstwo, który usłyszał już w prokuraturze zarzut. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany przez sąd. Może mu grozić kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 11 czerwca w godzinach popołudniowych. Jak ustalili policjanci, mężczyzna został zaatakowany przez dwóch nieznanych mu mężczyzn. Z jego relacji wynikało, że sprawcy mieli go uderzyć pięścią w twarz, a potem kopnąć, powodując jego upadek. Potem jeden z napastników zabrał mu z kieszeni pieniądze. Pokrzywdzony w wyniku odniesionych obrażeń trafił do szpitala.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowi natychmiast zajęli się sprawą. Dzięki ustaleniom operacyjnym w tej sprawie, już kilka dni później w ich ręce trafił 36-latek podejrzewany o udział w zdarzeniu. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa. Po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut za rozbój dokonany w warunkach recydywy. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w policyjnym  areszcie. Może mu grozić kara do 12 lat więzienia.

ew/ak