Policjant w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego

Data publikacji 19.06.2017

Zatrzymaniem przez policjanta będącego w czasie wolnym od służby zakończyła się podroż dla nietrzeźwego kierowcy. 24-letni mieszkaniec gminy Ryki kierował samochodem po drodze publicznej. Okazało się, że miał blisko promil alkoholu w organizmie. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 16.00 w Rykach. Uwagę policjanta z oddziału prewencji stołecznego garnizonu zwrócił osobowy opel. Jego tor jazdy daleki był od ideału, wskazywał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz natychmiast zareagował, aby wyeliminować potencjalnego sprawcę zagrożenia na drodze. Zatrzymał go kilka ulic dalej, odebrał kluczyki i powiadomił oficera dyżurnego ryckiej komendy. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci.

Kierujacym oplem okazał się 24-letni mieszkaniec gminy Ryki. Funkcjonariusze stwierdzili jego stan trzeźwości. Wynik badania wykazał, że mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie. 24-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. wkrótce nieodpowiedzialny kierowca za swój czyn odpowie przed sadem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolnosci.

Pamietajmy. Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia sie do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.