Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o handel narkotykami z gminy Siennica

Data publikacji 19.06.2017

W wyniku działań operacyjnych i wykrywczych prowadzonych przez mińskich kryminalnych namierzono i ustalono podejrzanego o handel środkami odurzającymi. Policjanci z wydziału kryminalnego, przeszukując dom, w którym mieszkał 35-letni mieszkaniec siennickiej gminy, odnaleźli i zabezpieczyli zawiniątko z ponad 40 gramami białego proszku, który okazał się amfetaminą. Policjanci zebrali materiał dowodowy, który uprawdopodobnił, że 35-latek wielokrotnie sprzedawał narkotyki różnym osobom, w celu uzyskania korzyści majątkowej. 35-latek usłyszał dwa zarzuty karne: handlu narkotykami i nielegalnego ich posiadania. Wobec podejrzanego, na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował tymczasowy areszt. Podejrzanemu o popełnienie przestępstw narkotykowych, grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, prowadzili rozpoznanie środowisk przestępczych zajmujących się „narkobiznesem”, polegającym  na handlu środkami odurzającymi.

Kryminalni, w wyniku dokładnej pracy operacyjnej, namierzyli posesję w gminie Siennica, na której mieszkał 35-latek, który mógł nie tylko ukrywać narkotyki, ale też prowadzić ich „pokątną” sprzedaż.

Podczas przeszukania mieszkania 35-latka, policjanci znaleźli i zabezpieczyli zawiniątko z białym proszkiem, który ważył ponad 40 gramów. Badanie narkotesterem wykazało, że była to amfetamina. Oprócz ustalonego narkotyku, policjanci zabezpieczyli też puste torebki i wagi elektroniczne, służące prawdopodobnie do przygotowywanie działek narkotyku.

Podejrzanego o popełnienie przestępstw narkotykowych przewieziono do komendy i osadzono w policyjnym areszcie. Sprawą zajęli się policjanci z mińskiej dochodzeniówki oraz prokurator. Zebrany przez policjantów i śledczego materiał dowodowy wstępnie wykazał, że 35-latek wielokrotnie udzielał narkotyki innym osobom  w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Podejrzanemu przedstawiono w sumie dwa zarzuty karne, z których pierwszy dotyczył sprzedaży narkotyków, a drugi posiadania amfetaminy wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Sąd przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. 35-latkowi grozi teraz odpowiedzialność karna do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/dn

  • Narkotyki i waga zabezpieczone przez kryminalnych
  • Policjant z 35-letnim podejrzanym o przestępstwa narkotykowe