Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znalazł portfel i uratował wakacje dla czterosobowej rodziny

Data publikacji 13.06.2017

Pracownik budowlany zatrudniony przy budowie placu przed urzędem miasta i gminy Piaseczno w czasie drogi do pracy znalazł portfel z dokumentami i dużą ilością pieniędzy. Bez wahania zgłosił się na policję. Jak się okazało, portfel został zagubiony przez motocyklistę, który jechał do Warszawy, by zapłacić za wakacje dla czteroosobowej rodziny. Radość z odzyskanych wakacji była ogromna, a obywatelska postawa znalazcy jest wzorem dla nas wszystkich.

Do Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie zgłosił się Pan Dariusz Maziarz, który pracuje przy budowie nowego placu, tuż przy Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno. Mężczyzna chciał tylko przekazać policjantom portfel, który znalazł przy drodze jadąc do pracy. Wewnątrz znajdowało się ponad 2 tysiące euro oraz ważne dokumenty osobiste.

Oficer dyżurny szybko ustalił właściciela zaginionego portfela i poinformował, że może go odebrać w piaseczyńskiej komendzie. W trakcie rozmowy okazało się, że portfel został zagubiony w trakcie jazdy motocyklem, którym mężczyzna wiózł pieniądze, by zapłacić za wymarzone wakacje dla całej czteroosobowej rodziny.

Jak sam stwierdził, po nieprzespanej nocy, on w przeciwieństwie do swoich dzieci, pogodził się już z myślą, że z wyjazdu nic nie będzie, jednak telefon od policjanta był niespodziewaną i najszczęśliwszą chwilą, którą zapamięta do końca życia.

Mamy ogromną satysfakcję, że mogliśmy pośredniczyć w tej sprawie, a wzorowa postawa, jaką wykazał się Pan Dariusz Maziarz zasługuje na szacunek.

ea/js