Odzyskali przywłaszczone porsche warte 150 tysięcy zł - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali przywłaszczone porsche warte 150 tysięcy zł

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu odzyskali przywłaszczone porsche panamera o wartości około 150 tys. zł. oraz zatrzymali 23 – letniego mężczyznę. O pomoc w odzyskaniu samochodu poprosił ich właściciel wypożyczalni samochodów, który w lutym br wynajął auto zupełnie innej osobie. Najemca zapłacił tylko za jeden miesiąc użytkowania pojazdu, a później urwał się z nim kontakt. Wynajmujący 33 – latek podejrzewał, że auto mogło zostać sprzedane. Samochód wrócił do właściciela, natomiast Konrad R. Usłyszał zarzuty paserstwa, za które może grozić mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec maja do mokotowskich policjantów zgłosił się 33 – letni właściciel jednej z warszawskich wypożyczalni samochodów. Zawiadomił, iż w lutym br. wynajął samochód porsche panamera o wartości 150 tys. zł. 28 – letniemu mężczyźnie. Umowa obejmowała okres od lutego do połowy maja 2017 roku. Początkowo najemca kontaktował się telefonicznie z właścicielem, jednak po pierwszej miesięcznej opłacie za wypożyczenie auta kontakt był bardzo ograniczony a później się urwał.

Zawiadamiający dowiedział się, że samochód jest użytkowany przez inne osoby. Próbował się na własną rękę dowiedzieć gdzie może być porsche i kto nim jeździ, aż postanowił zwrócić się o pomoc do mokotowskich kryminalnych.

Operacyjni z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu w niedługim czasie ustalili, że  przywłaszczony samochód jest użytkowany przez Konrada R. i, że prawdopodobnie przyjedzie nim we wtorek około 22:00 na jedną ze stacji paliw. Ich ustalenia okazały się trafne.  23 – latek został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty paserstwa za które może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Samochód trafił na policyjny parking a później do właściciela. Funkcjonariusze ustalają teraz miejsce pobytu  podejrzanego o przywłaszczenie auta. Jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.  

rk.