Policyjne dozory za pobicie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne dozory za pobicie

Data publikacji 07.06.2017

Za pobicie znajomych odpowie dwóch 19-latków zatrzymanych przez grodziskich policjantów. Nietrzeźwi nastolatkowie wpadli w ręce funkcjonariuszy tuż po zdarzeniu, gdy próbowali ukryć się w przedziale pociągu. Patryk Z. i Dawid Z. usłyszeli zarzuty karne. Decyzją prokuratora wobec obydwu zostały zastosowane policyjne dozory i zakazy zbliżania się do pokrzywdzonych. Popełnione przez nich przestępstwo zagrożone jest karą nawet 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę po 21.00 grodziscy policjanci zostali wezwani w okolicę jednej ze stacji WKD, gdzie miało dojść do pobicia. Na miejscu funkcjonariusze zastali 17-latka i 18-latka z obrażeniami na twarzy, którzy opisali im całe zdarzenie i jego sprawców, którymi byli ich znajomi. Do pokrzywdzonych została wezwana pomoc medyczna, a policjanci ruszyli na poszukiwanie napastników.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że podejrzani uciekli w kierunku kolejnej stacji. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy nie wsiedli do nadjeżdżającego właśnie pociągu. Po kontroli, w jednym z przedziałów, znaleźli 2 mężczyzn, którzy ukryli się za siedzeniami. 19-lakowie zostali zatrzymani. Badanie ich stanu trzeźwości wykazało , że obaj mają w po ponad promil alkoholu w organizmie.

Wykonane w sprawie czynności pozwoliły na przedstawienie Patrykowi Z. i Dawidowi Z. zarzutów pobicia. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych w postaci policyjnych dozorów i zakazów zbliżania się do pokrzywdzonych. Za popełnione przestępstwa 19-latkom grozi teraz nawet po 3 lata więzienia. 

ea/kz

  • Zatrzymany przez policjantów mężczyzna
  • Zatrzymany przez policjantów mężczyzna