Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kurier zatrzymany za przywłaszczenie przesyłek i złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami

Data publikacji 06.06.2017

Policjanci z Białołęki po zgłoszeniu od właściciela firmy zatrzymali nieuczciwego kuriera. 30-letni Maciej N. przywłaszczył sobie 2 tysiące złotych i dwie przesyłki. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Maciej N. poddał się dobrowolnie karze i zobowiązał się naprawić wyrządzoną szkodę.

30-letniego pracownika firmy kurierskiej zatrzymali policjanci z Białołęki. Ustalili, że Maciej N. nie wpłacił pracodawcy 2 tysięcy złotych i przywłaszczył dwie paczki, które rzekomo przekazał odbiorcom. Właściciel firmy pokojarzył pewne fakty. Gdy był pewny, że jego pracownik go okłamuje, zgłosił sprawę Policji.

Mundurowi z Białołęki zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. W toku wykonanych czynności ujawnili w samochodzie 30-latka dwie przesyłki należące do klientów. W rozmowie z policjantami Maciej N. przyznał się również do przywłaszczenia pieniędzy, tłumacząc się kłopotami finansowymi. Mężczyzna został zatrzymany.

Dochodzeniowiec, analizując akta sprawy, dowiódł także, że 30-latek kierując samochodem służbowym, złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Wołominie.

Maciej N. po wysłuchaniu dwóch zarzutów poddał się dobrowolnie karze i zobowiązał naprawić wyrządzoną szkodę.

ea/po