Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci spotkali się z młodzieżą z Wiśniewa w ramach cyklu „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Data publikacji 31.05.2017

Dzielnicowy z Jakubowa wspólnie z policjantką z Mińska Maz. spotkali się w szkole podstawowej w Wiśniewie na edukacyjnych wykładach o cyberprzemocy realizowanych w ramach ogólnopolskiego programu prewencyjnego „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Policjanci w bardzo fachowy i przystępny sposób tłumaczyli uczniom jakie postawy są najbardziej bezpieczne w sieci. Uczniowie otrzymali szereg porad i wskazówek, jak nie stać się ofiarą internetowego oszusta i jak nie dać się wciągnąć w wirtualną mobilną aplikację nakłaniającą dzieci do wykonywania niebezpiecznych zadań.

Na terenie gminy Jakubów w spotkania profilaktyczne  z dziećmi oraz młodzieżą zaangażował się miejscowy dzielnicowy sierżant sztabowy Kamil Gągol. Policjant na co dzień chętnie korzysta z zaproszeń szkół i placówek oświatowych prowadząc z policjantką od szkolnej profilaktyki -  starszym sierżantem Dominiką Witek, niezwykle ciekawe wykłady o bezpieczeństwie.

W ramach programu prewencyjnego „Kręci mnie bezpieczeństwo” mundurowi spotkali się na lekcjach o cyberzagrożeniach z uczniami klas I-III i IV-VI w szkole podstawowej w Wiśniewie. Policjanci podczas swoich prelekcji poruszali tematy związane z bezpieczeństwem w sieci, zagrożeniami w życiu codziennym i cyberprzemocą. W spotkaniach wzięło udział około 60 uczniów.

dn/ij

  • Policjanci na spotkaniu z młodzieżą z Wiśniewa
  • Policjanci na spotkaniu z młodzieżą z Wiśniewa
  • Policjanci na spotkaniu z młodzieżą z Wiśniewa