Areszty za próby wymuszenia rozbójniczego - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za próby wymuszenia rozbójniczego

Data publikacji 26.05.2017

Policjanci z jaktorowskiego komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. 26 i 24-latek wpadli tuż po dokonaniu przestępstwa. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że obaj zatrzymani mogą mieć na swoim koncie łącznie 10 różnych czynów. Arkadiusz S. i Hubert P. usłyszeli zarzuty karne w warunkach recydywy. Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Kilka dni temu jaktorowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o agresywnym zachowaniu 2 mężczyzn wobec pracowników jednego z warsztatów samochodowych w gminie. Ze złożonego zawiadomienia wynikało, że osoby wtargnęły do miejsca pracy poszkodowanego i grożąc jemu i innemu pracownikowi pozbawieniem życia, żądały wydania pieniędzy. Gdy napastnicy ponownie przyjechali do warsztatu i kolejny raz próbowali siłą wymusić pieniądze, mężczyzna wezwał na miejsce policjantów. Funkcjonariusze na terenie posesji natychmiast zatrzymali 26 i 24-latka.

Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że zatrzymani byli już karani za podobne przestępstwa. 26-latek wcześniej miał uszkodzić poszkodowanemu samochód. Po ustaleniu dokładnych okoliczności śledczy postawili Arkadiuszowi S. i Hubertowi P. łącznie 10 zarzutów karnych za przestępstwa wobec dwóch poszkodowanych. Obaj zatrzymani odpowiedzą za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego, kierowanie gróźb karalnych i zmuszanie do określonego zachowania. Dodatkowo Arkadiusz S. usłyszał zarzuty naruszenia miru domowego i uszkodzenia mienia.

Policjanci wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec obu mężczyzn tymczasowego aresztowania. Sędzia zdecydował o zastosowaniu tego środka zapobiegawczego na okres 3 miesięcy.

kz/aw