Usłyszał zarzuty za włamania do czterech aut - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzuty za włamania do czterech aut

Data publikacji 25.05.2017

Policjanci z wydziału mienia na Pradze Północ ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do suzuki. Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili Przemysławowi W. dodatkowe zarzuty włamania do opla, renaulta i volkswagena. 36-latek najpierw wybijał szybę a potem kradł radia i nawigacje samochodowe. 36-latek usłyszał już zarzuty w tych sprawach i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci z Pragi Północ zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu pracowali nad sprawami dotyczącymi kradzieży z włamaniem do samochodów, na terenie dzielnicy. W ostatnich dniach marca doszło do włamań do suzuki, opla i renaulta. Nienany sprawca skradł radia samochodowe i wideorejestratory. Na początku kwietnia wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do pojazdu m-ki Volkswagen i kradzieży wideorejestratora. Straty poniesione przez właścicieli aut wyniosły około 2200 złotych.

Kryminalni zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu, przesłuchali świadków i przeprowadzili szczegółowe rozpoznanie w miejscach zdarzenia. Dzięki tym działaniom uzyskali materiały, na podstawie których wytypowali mężczyznę, mogącego mieć związek z tymi zdarzeniami. Wkrótce 36-letni mieszkaniec dzielnicy został zatrzymany.

Śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie Przemysławowi W. zarzutów za kradzież z włamaniem w czterech wymienionych sprawach. Mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/po

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.57 MB)