Areszt za podpalenie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za podpalenie

Data publikacji 25.05.2017

Policjanci z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego zatrzymali Mirosława B. Mieszkaniec starobabickiej gminy usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych, zniszczenia mienia poprzez podpalenie budynków oraz dwukrotnego uszkodzenia budynku gospodarczego poprzez spowodowanie pożaru. Swoim zachowanie 58-latek spowodował straty w wysokości około 8 tys. złotych. Na wniosek policji poparty przez prokuratora, sąd zastosował wobec Mirosława B. tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy.

Dyżurny komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego, do którego doszło w Starych Babicach. Jak się okazało, było to już drugie zgłoszenie w przeciągu kilku ostatnich dni. W zdarzeniach żadna osoba nie odniosła obrażeń. Jak ustalili funkcjonariusze, mieszkaniec posesji, gdzie doszło do pożaru w ostatnim czasie słyszał groźby karalne zniszczenia mienia poprzez podpalenie budynków. Groźby te kierował do pokrzywdzonego Mirosław B., który obecny był na posesji podczas interwencji funkcjonariuszy. Mundurowi zatrzymali do wyjaśnienia 58-latka.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego komendy w Starych Babicach. Funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie Mirosławowi B. zarzutów kierowania gróźb karalnych zniszczenia mienia poprzez podpalenie budynków oraz dwukrotnego uszkodzenia budynku gospodarczego poprzez spowodowanie pożaru. Swoim zachowanie 58-latek spowodował straty w wysokości około 8 tys. złotych. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstw. Na wniosek policji poparty przez prokuratora, sąd zastosował wobec Mirosława B. tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy.

/ego/