Tymczasowy areszt za rozbój - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za rozbój

Data publikacji 24.05.2017

Na trzy miesiące aresztował sąd mężczyznę, który w rejonie ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. zaatakował 38-latka a następnie zabrał mu portfel z pieniędzmi i dokumentami. 37-letni Rafał D. wpadł w ręce funkcjonariuszy z Ochoty chwilę po zdarzeniu. Za rozbój grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka minut po 3.00 w nocy w rejonie ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. Z relacji 38-latka wynika, że został zaatakowany przez mężczyznę, z którym wcześniej spożywał alkohol. Napastnik, używając przemocy, doprowadził pokrzywdzonego do stanu bezbronności, po czym zabrał mu portfel z pieniędzmi i dokumentami. Zaraz po zdarzeniu uciekł.

Policjanci z Ochoty dosłownie kilka minut po otrzymaniu zgłoszenia zatrzymali Rafała D. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy w rejonie Dworca Zachodniego. 37-latek trafił do policyjnej celi. Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego usłyszał zarzut dokonania rozboju. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

ea/ew