Wyłudzili kredyt w banku - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzili kredyt w banku

Data publikacji 24.05.2017

Policjanci z wydziału ds. przestępczości gospodarczej i korupcji legionowskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn w związku z wyłudzeniem kredytu z banku. Aby kupić telewizor i laptop mężczyźni posłużyli się podrobionymi dokumentami i otrzymali z banku cztery tysiące złotych Za to przestępstwo podejrzanym grozi do 8 lat za kratami.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji w legionowskiej komendzie zdobyli informacje o osobach, które w jednym z banków w Warszawie, posługując się sfałszowanymi dokumentami, uzyskując kredyt w wysokości czterech tysięcy złotych, zakupili telewizor i laptop. Z umowy nie mieli się zamiaru wywiązywać. Informacja natychmiast została przekazana pracownikom banku. Dokumenty od razu zweryfikowano. Część okazała się fałszywa. 

W Legionowie policjanci zatrzymali jadących samochodem 35-letniego Jacka P. i pasażera  59-letniego Bogusława P. Po przeszukaniu auta funkcjonariusze znaleźli laptop oraz umowę kredytową. Bogusław P. posiadał również przy sobie sfałszowaną decyzję o przyznaniu renty wraz z odcinkiem jej wypłaty. 

Mężczyźni przyznali się też policjantom, że zakupiony telewizor sprzedali w jednym ze skupów elektroniki. Funkcjonariusze tego samego dnia  we wskazanym  im punkcie znaleźli telewizor i zatrzymali 25-letniego Radosława B., pod zarzutem zakupienia sprzętu pochodzącego z przestępstwa.

Wszyscy trzej mężczyźni trafili do policyjnej celi. Jacek P. i Bogusław P usłyszeli zarzut dokonania wspólnie i w porozumieniu wyłudzenia kredytu.  Natomiast  Radosławowi. B przedstawiono zarzut paserstwa.  Decyzją prokuratury Jacek P. został objęty policyjnym dozorem. 35 i 59-latkowi może grozić kara do 8 lat więzienia. Paserstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ek