Policyjny wykład o cyberprzemocy i przemocy rówieśniczej - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny wykład o cyberprzemocy i przemocy rówieśniczej

Data publikacji 18.05.2017

Policjanci włączają się w rożnego rodzaju akcje mogące pomóc w poprawie bezpieczeństwa. W tym celu spotykają się z uczniami szkół i wówczas uczą dzieci właściwego i odpowiedzialnego zachowania. Szkolą również rodziców na temat zagrożeń, na jakie mogą natknąć się ich pociechy i wyjaśniają, w jaki sposób mogą sobie poradzić w trudnych sytuacjach. Ostatnio policjanci z Legionowa zorganizowali spotkania z dziećmi i rodzicami, podczas których przeprowadzili prelekcje na temat cyberprzemocy.

W miniony poniedziałek policjantka zajmująca się profilaktyką w legionowskiej komendzie st. asp. Justyna Stopińska przeprowadziła prelekcję na temat bezpieczeństwa w Internecie dla uczniów Zespołu Szkół w Zegrzu. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas IV-VI. Policjantka przedstawiła zebranym materiały multimedialne, w tym filmy i prezentacje obrazujące zjawiska cyberprzemocy oraz przemocy rówieśniczej. Uczniowie dowiedzieli się też, jakie są skutki prawne popełnienia przez nieletniego czynu karalnego oraz jakie zachowania są przejawem tzw. demoralizacji.

We wtorek z kolej policjantka na prośbę dyrekcji Zespołu Szkół w Zegrzu i Szkoły Podstawowej w Jadwisinie zorganizowała prelekcję dla rodziców przedstawiając zjawiska przemocy, w tym przemoc rówieśniczą oraz cyberprzemoc.

ek/ij

  • Policyjny wykład o cyberprzemocy i przemocy rówieśniczej
  • Policyjny wykład o cyberprzemocy i przemocy rówieśniczej
  • Policyjny wykład o cyberprzemocy i przemocy rówieśniczej