Policjant zatrzymał przed służbą - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant zatrzymał przed służbą

Data publikacji 18.05.2017

Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu odpowie Paweł K. 31-latek rzucił zapaloną butelką z łatwopalną cieczą na dach zaparkowanego samochodu i podpalił go. Mężczyznę zatrzymał bielański policjant w drodze do służby. Teraz mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend funkcjonariusz z bielańskiej policji, rano idąc na służbę, na parkingu samochodowym zauważył mężczyznę, który próbował wybić szybę w drzwiach zaparkowanego pojazdu. Kiedy nie zdołał tego dokonać, wyciągnął z kieszeni kurtki butelkę z łatwopalną cieczą, podpalił ją i rzucił na dach samochodu, co wywołało pożar. Policjant błyskawicznie zareagował, zrzucił palącą się butelkę, a następnie ugasił pożar dachu samochodu i niezwłocznie ruszył w pościg za sprawcą. Po krótkim pościgu  zatrzymał mężczyznę i obezwładnił, a następnie wezwał na miejsce załogę sektorową, która przewiozła 31-latka do bielańskiej komendy.

Na miejscu Paweł K. został przebadany alkomatem. Badanie trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu  w organizmie. Po wytrzeźwieniu 31-latek usłyszał zarzuty za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu innych osób. Mężczyźnie grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ea/ek