Obywatele ujęli, a policjanci zatrzymali - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatele ujęli, a policjanci zatrzymali

Data publikacji 05.05.2017

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 64-letniego mieszkańca powiatu mińskiego, który parkując na jednej z ulic, zarysował swoim autem inny samochód. Mężczyznę ujęli mieszkańcy, po tym jak wyczuli od niego alkohol i przekazali mundurowym. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz 64-latkowi może grozić odpowiedzialność karna za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Dzięki obywatelskiej reakcji mężczyzna został zatrzymany i niebawem odpowie za swój czyn.

Policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego wezwano na jedną z mińskich ulic, gdzie mieszkańcy uniemożliwili dalsza jazdę i ewentualną ucieczkę mężczyźnie, który swoim autem zarysował prawdopodobnie inny samochód. Jeden z mieszkańców, po tym jak wyczuł alkohol od kierowcy, wyjął kluczyki ze stacyjki i wezwał patrol Policji.

Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę i zbadali alkomatem. Okazało się, że ma on prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Był to 64-letni mieszkaniec powiatu mińskiego.

Niebawem 64-latek może odpowiedzieć za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Podejrzanemu zatrzymano już prawo jazdy. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 2 lat.

dn