Wszedł do remontowanego domu i zasnął - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wszedł do remontowanego domu i zasnął

Data publikacji 21.04.2017

Za wdarcie się do cudzego domu i uszkodzenie mienia odpowie 26–latek zatrzymany przez grodziskich policjantów. Nietrzeźwy mężczyzna dostał się do budynku przez wybicie szyby. Funkcjonariusze zastali go śpiącego w jednym z pomieszczeń. Jacek S. usłyszał zarzuty karne, do których się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

Po 4.00 w nocy policjanci zostali wezwani do podgrodziskiej miejscowości, gdzie właścicielka domu zgłaszała podejrzenie włamania. Funkcjonariusze ustalili, że w remontowanym i niezamieszkałym budynku załączył się alarm. Na miejscu policjanci szybko zauważyli wybitą szybę w drzwiach balkonowych. Natychmiast weszli do środka. W jednym z pomieszczeń znaleźli nieznanego właścicielce mężczyznę, śpiącego na podłodze.

Podczas rozmowy z mundurowymi 26-latek przyznał się do wybicia szyby w drzwiach balkonowych i wejścia do cudzego domu. Nietrzeźwy mężczyzna nie potrafił racjonalnie wyjaśnić powodu swojego zachowania. Został zatrzymany.

Po wykonaniu czynności procesowych Jacek S. usłyszał zarzuty wdarcia się do cudzego domu oraz uszkodzenia mienia, którego wartość została wyceniona na ponad tysiąc złotych. Karany wcześniej mężczyzna przyznał się do dokonania obydwu czynów i dobrowolnie poddał się karze w warunkach recydywy.

kz/ij